Mikołajki w Stralsundzie

06 grudnia 2018 w czwartek grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących wyjechała do Stralsundu. Głównym punktem programu było Oceanarium. Uczniowie uczestniczyli w niesamowitej lekcji geografii, biologii, ekologii; wypełniali karty pracy, „nakarmili pingwiny”, odpoczęli w „Sali gigantów”. Z przewodnikiem zwiedzili centrum starego miasta. Spacerując zabytkowymi uliczkami, podziwiali przepiękny ratusz, stare kamienice.

Ważnym punktem programu okazał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Zauroczył on wszystkich swą magiczną atmosferą, świątecznymi zapachami i wystrojem. Wycieczka sprawiła młodzieży dużo radości i wprowadziła w miły świąteczny nastrój.

Uczestnicy

Kawiarnia pod Białą Różą zaprasza na….

 

Są różne sposoby na to, żeby czas spędzony w szkole nie kojarzył się tylko z naukowymi obowiązkami. Są też różne pomysły i (o dziwo!) niektóre z nich udaje się wcielić w życie. Pomysł stworzenia kawiarenki literackiej pojawił się przy okazji pracy nad spektaklem Polskie drogi i miała to być okolicznościowa kawiarenka będąca częścią listopadowego, niepodległościowego wydarzenia. Wystrój zainspirowany kawiarnią znajdującą się w Muzeum Powstania Warszawskiego miał przypominać klimat międzywojenny. Efekt przerósł oczekiwania i pojawiło się pragnienie, by tak klimatyczne miejsce pozostało i stanowiło integralną część sali teatralnej. Pierwsi goście – widzowie spektaklu – raczyli się przedwojennymi smakami, kawiarki roznosiły kawę i uśmiechy, z głośników rozbrzmiewało Miłość ci wszystko wybaczy. Dodatkowo wspierano chorą Sarę. I dzielono się sercem…

Wielkie podziękowania dla rodziców, szczególnie dla pani Małgorzaty Cyboroń, za pomoc w stworzeniu tego miejsca.

I.K.

Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby…,

Oczekiwanie jest naszą porą, a najlepiej czekać na ciebie…, Coś srebrnego dzieje się w chmur dali…., Nie widziałam Cię już od miesiąca…, Gdy Cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę…, Dobrze widzi się tylko sercem…, - takie m.in. cytaty z literatury pięknej można było znaleźć w ciasteczkach przygotowanych z okazji katarzynek. Zabawę z literacką wróżbą 28 listopada zorganizowali uczniowie klasy IIc wraz z rodzicami. Dodatkowo można było spędzić czas w kawiarni teatralnej.

Oby więcej takich inicjatyw!

I.K.

Spotykamy się w pół drogi….., czyli POŁOWINKI 2018

 

 

Andrzejkowa noc 30 listopada zamieniła się dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w połowinkową zabawę. To jeszcze nie studniówka, ale takie trochę przedbiegi. Była ścianka, która cieszyła się niemałym powodzeniem, balony na sali, uroczyste otwarcie imprezy przez dyrektora pana Leszka Becelę. Byli rodzice doglądający, by wszystko odbyło się bezpiecznie (i wszyscy bezpiecznie dotrwali do końca ). I beztroska tej nocy, i radość młodości, i poczucie, że jeszcze jest czas zabawy. Szkolna stołówka tętniła muzyką, wolnością i radością, szkolne korytarze okazały się miejscem nocnych zwierzeń, a forum - miejscem odpoczynku. Na parkiecie wirowały suknie i obcierały szpilki. W kuluarach toczyły się nocne rodziców i wychowawców rozmowy. A po północy rozpoczęły się powroty do domów, do rzeczywistości i do kolejnych spotkań…

I.K.

Jesienny Połczyn i specjalna nagroda

 

XXXIII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów odbywał się w dniach 23 – 25 listopada 2018 roku. Tradycyjnie już Centrum Kultury w Połczynie Zdroju przywitało przybyłych wspaniałą atmosferą i bogatym artystycznie programem. Konkurs ma charakter otwarty i skupia najlepszych recytatorów z całej Polski. Weekend w Połczynie to niezapomniany czas jesiennych rozmów poezją dwudziestolecia międzywojennego, rozmów z jurorami, do których ustawiają się niemałe kolejki (w tym roku przewodniczącym jury był Emilian Kamiński) i mniej oficjalnych rozmów w kawiarni Pod Pikadorem .Literacko – muzyczne spotkania kończy niedzielny koncert galowy w wykonaniu laureatów turnieju. W tym roku na połczyńskiej scenie wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszego liceum Wiktoria Pawłowska (kl.IIc), która zdobyła Nagrodę Dyrektora Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju za najlepszy debiut, urzekając wykonaniem utworu Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej Umarła lalka. Należy dodać, że wśród laureatów, z zaszczytnym trzecim miejscem, znalazł się absolwent naszego liceum Michał Andrysiak.

Gratulujemy!

I.K.