Wycieczka do Warszawy

10 czerwca uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, rozpoczęli wycieczkę do Warszawy.

Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji. Pierwszego dnia wycieczki mieliśmy okazję uczestniczyć w widowisku teatralnym odbywającym się w Teatrze Buffo. Spektakl "Romeo i Julia" dostarczył odbiorcom niesamowitych wrażeń wizualnych, gdyż w przedstawieniu została wykorzystana technologia 3D. W kolejnych dniach wycieczki odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, zwiedziliśmy również najstarszą cześć Cmentarza Powązkowskiego.

Ostatniego dnia wycieczki, zgłębialiśmy historię ogarniętej wojną Warszawy w Muzeum Powstania Warszawskiego mieliśmy, również okazję podziwiać panoramę miasta z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Wieczorami poznawaliśmy uroki Warszawy spacerując po Starym Mieście.

Wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili, spędzając czas w Warszawie.

Zuzanna Jasińska IC.

 

Twarze, plaże i Gazeta przed-festiwalowa

Zakończenie drugiego roku edukacji filmowej to podsumowanie fantastycznej przygody z kinem, słowem, obrazem i muzyką. W tym roku szkolnym uczniowie obejrzeli następujące filmy: Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Człowiek słoń, Ghost Story, Lista Schindlera, Dawson City: Frozen Time, Zimna wojna, Tamte dni, tamte noce, Trzy billboardy za Ebbing Missouri, Czas apokalipsy, Twarze, plaże. Każdy z nich poprzedzony był obszernym, interesującym wprowadzeniem prowadzącego zajęcia dziennikarza filmowego, pana Krzysztofa Spóra. Projekcja ostatniego w cyklu filmu Twarze, plaże odbyła się nie w sali kinowej, ale w sali teatralnej II LO. Było nastrojowo, filmowo, literacko, a przygotowane na tę okazję przez uczniów muffiny z cytatami z filmów, sprawiły, że też słodko. Najważniejszym jednak punktem spotkania było wręczenie p. Krzysztofowi Spórowi specjalnie przygotowanej na tę okazję gazety. Zredagowane przez uczniów klasy IIc wydanie specjalne GAZETY PRZED-FESTIWALOWEJ w całości jest poświęcone obejrzanym filmom i stanowi podsumowanie drugiego roku edukacji filmowej. Praca nad gazetą stworzoną w ekspresowym tempie okazała się także dobrym ćwiczeniem warsztatu dziennikarskiego.

I.K.

Czytaj "GAZETĘ PRZED-FESTIWALOWĄ"

Zajęcia terenowe z geografii.

11 czerwca uczniowie klasy IIA wykonali pomiary terenowe do służące do obliczeń przepływu w rzece Sąpólnej.

Minął kolejny rok….

Zajęcia edukacji teatralnej prowadzone przez aktorów szczecińskich scen, to stała forma wykładowo-warsztatowa pracy w klasach humanistycznych naszego liceum. W czerwcu, lekcją poświęconą teatrowi współczesnemu, zakończył się kolejny już cykl, a zakończenie zbiegło się z jubileuszem artystycznym aktorki zaprzyjaźnionej z naszą szkołą, pani Małgorzaty Iwańskiej. Artystyczne życzenia wyśpiewane przez Weronikę Lalik przy akompaniamencie Aleksandry Kulinicz, Nikoli Bartnickiej i Szymona Koko to piękne wykonanie ballad Bolesława Leśmiana. Takim muzyczno-teatralnym akordem zamknęliśmy kolejny artystyczny rok.

I.K.

Egzaminy Akademii CISCO

 

W ubiegłym tygodniu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie przystąpili do egzaminów końcowych Akademii CISCO na poziomie CCNA Routing & Switching. Dwudziestu uczniów po zdaniu jedenastu egzaminów cząstkowych, egzaminu praktycznego i teoretycznego uzyskało certyfikat Akademii CISCO z zakresu sieci komputerowych. Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy IIIB Mateusz Gnych.

To już czwarty rok funkcjonowania Akademii CISCO w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Aktualnie uczniowie, którzy wybiorą profil matematyczno-politechniczny mają możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie sieci komputerowych zarówno od strony teoretycznej jak i od strony praktycznej pod okiem instruktora Akademii p. Szymona Grygowskiego.

 Szymon Grygowski