Studniówka 2019

WOŚP

Zgodnie z zapowiedzią 13 stycznia 2019r odbył się 27 Finał WOŚP. W wyniku działań i starań naszej szkoły udało się  zebrać kwotę 930 zł. W związku z czym należą się ogromne podziękowania dyrekcji, wszystkim uczniom, pracownikom obsługi oraz nauczycielom. Rok w rok jako szkoła dajemy dowód naszego zaangażowania, wrażliwości i empatii. Umiejętność łączenia się wokół ważnego społecznie celu jest dużą wartością naszej społeczności uczniowskiej.

J.Jackowski

Perspektywy 2019 - Ranking Liceów

W tegorocznych notowaniach Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy nasze Liceum zajęło 21 miejsce w województwie zachodniopomorskim. (Perspektywy - ranking wojewódzki).

Uzyskaliśmy znak jakości "BRĄZOWA SZKOŁA 2019"


Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy
uwzględniający wyniki matur i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Rok

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

Miejsce II LO w województwie
zachodniopomorskim:

28

20

16

19

14

17

18

19

21

Miejsce II LO w rankingu
ogólnopolskim:

400+

366

386

494

352

500+

500+

500+

500+

 

 

TAJEMNICE ŻYCIA

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”
Maria Skłodowska-Curie

 

11 stycznia 2019r. w Szczecinie odbyła się kolejna edycja jednego z największych w regionie wydarzeń edukacyjnych pod nazwą: „Noc Biologów 2019”, organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński. Klasa IIB wraz z nauczycielami, Elżbietą Baran i Markiem Dobrowolskim, postanowiła także wziąć udział w zajęciach, wybierając się na Wydział Biologii i przez jeden dzień poczuć się jak studenci. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich w Zakładzie Fizjologii samodzielne oznaczała grupy krwi układu ABO i Rh w krwi włośniczkowej za pomocą przeciwciał monoklonalnych. Druga uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Mikrobiologii, gdzie obserwowała hodowle bakteryjne, samodzielnie wykonywała preparaty i obserwowała bakterie pod mikroskopem. Po krótkiej przerwie wszyscy udali się na wykład pt. „Śmiech to zdrowie”. Podczas wykładu młodzież dowiedziała się skąd się bierze śmiech i jak na nas działa oraz dlaczego „ha-ha” a nie „hi-hi”. Pobyt na uczelni zakończył się udziałem w warsztatach, podczas których zainteresowane biologią uczennice mogły wyizolować i zobaczyć własne DNA.

Całej klasie spodobała się piątkowa wycieczka, ponieważ jej uczestnicy mieli okazję zobaczyć na własne oczy to, czego uczą się w szkole jedynie ze zdjęć bądź rysunków. Zajęcia dostarczyły również przydatnych informacji, które z pewnością zostaną dobrze zapamiętane.

Radio Szczecin o "Nocy biologów".

E.B.

 

Świąteczna Zbiórka Żywności

Od 30 listopada do 1 grudnia w całej Polsce, w ponad 3 tysiącach sklepów w 600 miejscowościach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wsparło ponad 55 tysięcy wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, z Gimnazjum nr 2: Renata Posak, Oliwia Tomala, Martyna Grenda, Aleksandra Żurek, Natalia Tomaszycka, Wiktoria Woźniak, Żaneta Mikulska i Wiktoria Milniczuk, natomiast z II Liceum Ogólnokształcącego: Julia Kubowicz, Wiktoria Gławenda, Szymon Koko, Michał Teodorczyk, Wiktoria Hell, Gabriela Igras, Kaja Kowalska i Amelia Wojciechowska.

Organizacja przypomina, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki miał znaczenie.

Banki Żywności zachęcały by robiąc zakupy dla siebie przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Najbardziej pożądane były te z długimi terminami przydatności, jak np.  mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze. Banki Żywności zadbają by wszystkie produkty ze Świątecznej Zbiórki Żywności trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Katarzyna Wasyluk