Dziennikarskie wyróżnienie

 

Zakończyła się X edycja Konkursu Dziennikarskiego Bliżej niż myślisz, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, nad którym patronat sprawuje SSW Collegium Balticum. Ponad 60 felietonów konkursowych z 33 szkół województwa zachodniopomorskiego oceniali m.in.: dr Iwona Korpaczewska-Piskorz i dr Mirosław Zając (przewodniczący jury). Uczennice klasy II a: Aleksandra Pietrzykowska i Antonina Misiewicz zostały wyróżnione przez jury, które pogratulowało im mądrych i dojrzałych tekstów i doceniło dziennikarską pracę. To kolejny już w tym roku szkolnym literacki sukces dziewczyn.

Wypada tylko pogratulować!

I.K.

Niesamowity Dzień Przedsiębiorczości!!!

 

26 kwietnia 2017 roku, uczniowie klas pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w „Dniu Przedsiębiorczości”.

Jest to jedyny dzień w roku, gdzie uczestnicy mogą spróbować swoich sił w zawodzie, który chcą w przyszłości wykonywać. Działa to na zasadzie jednodniowej praktyki czy oprowadzenia po naszym przyszłym stanowisku pracy. Uczniowie wybrali bardzo różnorodne miejsca pracy. Od Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego czy Komisariatu Policji w Nowogardzie do korporacji reklamowej w Poznaniu czy studia filmowego w Warszawie.

Uczestnicy Dnia Przedsiębiorczości byli bardzo zadowoleni z tego dnia. Mogli sprawdzić swoich sił i nabrać motywacji do nauki w wybranym kierunku, aby znaleźć się na praktykowanym miejscu pracy. Taki dzień może okazać się potężnym rozrusznikiem do pracy, po to aby po szkole znaleźć się tam, gdzie byśmy chcieli się znaleźć.

Uczniowie klasy IC, Przemysław Rogin i Jakub Białczak, odwiedzili studio filmowe, produkujące rozmaite materiały wideo, w tym realizujące program technologiczny, dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce. Kierownik tej o to firmy wypowiadali się o wizycie naszych uczniów następująco: „Przemek od dłuższego czasu wykazuje inicjatywę pomocy przy wielu realizacjach związanych z produkcjami YouTube Kuby Klawitera, tym samym przyczyniając się do rozwoju Klawiter Media. Dzięki obecności Przemka i Jakuba w naszej firmie, w Dniu Przedsiębiorczości, udało nam się dowiedzieć wielu istotnych dla funkcjonowania programu („Nowy Gadżet” TVN Turbo) rzeczy związanych z programem z perspektywy widza, zza drugiej strony ekranu. Dzień, który u nas spędzili był pełen rozrywki intelektualnej, ale również okresem wzajemnego sprawdzenia jak nasze produkcje są postrzegane przez widzów w kategorii wiekowej 16 - 24.

Dziękujemy za miłą współpracę!

Patrycja Szebla

Producent Wykonawczy Klawiter Media.”

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

 

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących wraz z panią Joanną Dzikowską i panią Małgorzatą Martyniuk  aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, którego głównym celem jest zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i ich integracja z osobami pełnosprawnymi.

Obchody rozpoczęły  się przemarszem ulicami miasta, podczas którego uczniowie zaprezentowali własnoręcznie wykonane przez siebie banery a podczas głównej części uroczystości  mieli okazję podziwiać występy artystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz stoiska rękodzieła wykonanego przez placówki i ośrodki działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Podczas trwania obchodów widać było ogromne zaangażowanie naszych uczniów, którzy swoją postawą pokazali, że bariery nie istnieją a „jedyną niepełnosprawnością jest złe nastawienie”.

 MM

Dzień dziecka

 2 czerwca  klasa 1C wraz z wychowawcą udała się z okazji Dnia Dziecka na wycieczkę rowerową. Trasa wiodła wokół Jeziora Nowogardzkiego, a metą było ognisko na harcówce. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów rozpalili ognisko i miło spędzili ze sobą czas. Nie zabrakło również podziwiania otaczającej ich przyrody. Uczestnicy tej wycieczki długo będą wspominać ten jakże mile, wspólnie spędzony czas. Po wygaszeniu ogniska uczniowie rozeszli się w swoje strony i podobnie jak wychowawca, nie mogą się doczekać kolejnego święta, spędzonego w tej samej "elitarnej" grupie.

Agata Kubacka

Matura 2017

4 maja o godzinie 9.00 w Polsce rozpoczęły się matury. Na początek uczniowie mierzą się z egzaminem z języka polskiego. Przystąpiło do niego ponad 290 tys. osób.

Podobnie jak w całym kraju 86 absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego przystąpiło do egzaminu maturalnego.

Egzaminy pisemne będą się odbywały do 24 maja. Wielu maturzystów zakończy jednak egzaminy pisemne wcześniej - egzaminy z najczęściej wybieranych przedmiotów odbędą się w pierwszych dwóch tygodniach wiosennej sesji egzaminacyjnej. Egzaminy ustne zakończą się 26 maja.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca.