Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2017

Fragmenty artykułu i fotografie pochodzą ze strony Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

14 grudnia br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

W uroczystości wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć.

Gospodarzem uroczystości była Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Podczas spotkania dyplomy odebrało 64 Stypendystów z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego i miasta Świnoujście.

(Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017  Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego.)

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem, albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

Aleksandra Pietrzykowska uczennica klasy IIIA naszego Licem znalazła się wśród grona stypendystów.

Wycieczka mikołajkowa na Wydział Elektryczny

7 grudnia klasa IIAL wraz z wychowawcą p. Szymonem Grygowskim i opiekunem p. Anną Sikorską udała się na wycieczkę mikołajkową do Szczecina. W pierwszym etapie wycieczki odwiedziliśmy Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Nasi uczniowie poznali strukturę wydziału oraz wzięli udział w specjalnie przygotowanych pokazach. Dotyczyły one takich dziedzin jak: robotyka, techniki audio-wizualne czy technologie światłowodowe. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania pod mikroskopem inspekcyjnym jak zbudowany jest światłowód siedmiordzeniowy, mogli sterować robotem przemysłowym oraz zapoznali się z technikami poprawnego posługiwania się kamerą telewizyjną.

W drugim etapie wycieczki część klasy udała się do kina, natomiast pozostali uczniowie szlifowali umiejętności gry w kręgle. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Nowogardu.

Szymon Grygowski

świąteczna zbiórka żywności

Nasi wolontariusze brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Zebraliśmy wspólnie 1050 kg żywności dla osób potrzebujących.

Mikołaj w ZSO

Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki…


 

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnym przygotowanym w tym celu miejscu.

Również w progi naszej szkoły wstąpił Święty Mikołaj a wraz z nim świąteczny nastrój. Grzeczni uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali przez sympatycznego gościa obdarowani słodkim upominkiem.

Mikołaj bardzo dziękuje dorosłym pomocnikom z Rady Rodziców w przygotowaniu słodkiej niespodzianki.

 
Izabela pędziwiatr - Opiekun SU