Szlakiem okolicznych gimnazjów

 

Tak można nazwać akcję promocyjną II LO przeprowadzoną przez wychowawców przyszłych klas pierwszych i licealistów w ciągu ostatniego miesiąca. Reklama szkoły skierowana do uczniów klas trzecich gimnazjów miała na celu zachęcenie jak największej ilości osób do wkroczenia w progi naszego liceum. Zorganizowano dziesięć spotkań w dziewięciu szkołach – gimnazja w: Nowogardzie, Płotach, Radowie, Osinie, Maszewie, Dobrej i Golczewie.

Prezentacja multimedialna zapoznająca z ofertą szkoły połączona z komentarzem odsłaniającym kulisy nauki, działalność dydaktyczną, pozalekcyjną, możliwości rozwoju, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dodatkowo cukierki z logo liceum osłodziły atmosferę, a rozmowy z naszymi licealistami obalały krążące mity.

Czekamy na kolejne podania i obiecujemy wywiązać się z wyborczych obietnic.

I.K.

Po literacki laur do Katowic!

 

Aleksandra Pietrzykowska, uczennica klasy II a, została laureatką XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gala wręczenia nagród odbyła się 5 czerwca w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W konkursie wzięło udział 529 uczniów z całej Polski. Ola za pracę na temat: "Nie wszystko, co się liczy, może być policzone, nie wszystko, co może być policzone, liczy się", otrzymała trzecią nagrodę. W konkursie doceniono literackie umiejętności, ale także humanistyczną kulturę, znajomość literatury i filmu. Należy dodać, że katowicki konkurs wpisał się już na dobre w literacką tradycję naszego liceum i Ola dołączyła do zaszczytnego grona laureatów.

Gratulacje!

I.K.

Dziennikarskie wyróżnienie

 

Zakończyła się X edycja Konkursu Dziennikarskiego Bliżej niż myślisz, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, nad którym patronat sprawuje SSW Collegium Balticum. Ponad 60 felietonów konkursowych z 33 szkół województwa zachodniopomorskiego oceniali m.in.: dr Iwona Korpaczewska-Piskorz i dr Mirosław Zając (przewodniczący jury). Uczennice klasy II a: Aleksandra Pietrzykowska i Antonina Misiewicz zostały wyróżnione przez jury, które pogratulowało im mądrych i dojrzałych tekstów i doceniło dziennikarską pracę. To kolejny już w tym roku szkolnym literacki sukces dziewczyn.

Wypada tylko pogratulować!

I.K.

Niesamowity Dzień Przedsiębiorczości!!!

 

26 kwietnia 2017 roku, uczniowie klas pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w „Dniu Przedsiębiorczości”.

Jest to jedyny dzień w roku, gdzie uczestnicy mogą spróbować swoich sił w zawodzie, który chcą w przyszłości wykonywać. Działa to na zasadzie jednodniowej praktyki czy oprowadzenia po naszym przyszłym stanowisku pracy. Uczniowie wybrali bardzo różnorodne miejsca pracy. Od Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego czy Komisariatu Policji w Nowogardzie do korporacji reklamowej w Poznaniu czy studia filmowego w Warszawie.

Uczestnicy Dnia Przedsiębiorczości byli bardzo zadowoleni z tego dnia. Mogli sprawdzić swoich sił i nabrać motywacji do nauki w wybranym kierunku, aby znaleźć się na praktykowanym miejscu pracy. Taki dzień może okazać się potężnym rozrusznikiem do pracy, po to aby po szkole znaleźć się tam, gdzie byśmy chcieli się znaleźć.

Uczniowie klasy IC, Przemysław Rogin i Jakub Białczak, odwiedzili studio filmowe, produkujące rozmaite materiały wideo, w tym realizujące program technologiczny, dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce. Kierownik tej o to firmy wypowiadali się o wizycie naszych uczniów następująco: „Przemek od dłuższego czasu wykazuje inicjatywę pomocy przy wielu realizacjach związanych z produkcjami YouTube Kuby Klawitera, tym samym przyczyniając się do rozwoju Klawiter Media. Dzięki obecności Przemka i Jakuba w naszej firmie, w Dniu Przedsiębiorczości, udało nam się dowiedzieć wielu istotnych dla funkcjonowania programu („Nowy Gadżet” TVN Turbo) rzeczy związanych z programem z perspektywy widza, zza drugiej strony ekranu. Dzień, który u nas spędzili był pełen rozrywki intelektualnej, ale również okresem wzajemnego sprawdzenia jak nasze produkcje są postrzegane przez widzów w kategorii wiekowej 16 - 24.

Dziękujemy za miłą współpracę!

Patrycja Szebla

Producent Wykonawczy Klawiter Media.”