Mikołaj w ZSO

Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki…


 

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnym przygotowanym w tym celu miejscu.

Również w progi naszej szkoły wstąpił Święty Mikołaj a wraz z nim świąteczny nastrój. Grzeczni uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali przez sympatycznego gościa obdarowani słodkim upominkiem.

Mikołaj bardzo dziękuje dorosłym pomocnikom z Rady Rodziców w przygotowaniu słodkiej niespodzianki.

 
Izabela pędziwiatr - Opiekun SU

Połowinki 2017

24 listopada 2017 odbyła się niezwykle integracyjna, muzyczna uroczystość dla drugoklasistów naszego liceum – Połowinki 2017. Uczniowie w piątkowy wieczór zebrali się w szkole, by świętować półmetek licealnej kariery. Błysk fleszy i niesamowitych strojów, nadawał niesamowity charakter tej uroczystości. Wszyscy wyglądali niesamowicie i tak też się bawili. Aż do północy światła rozświetlały parkiet, a wszyscy porozumiewali się językiem muzyki. To wydarzenie na pewno zapadnie na długo w pamięci i napełni motywacją do dalszego działania w murach naszej szkoły.

Przemysław Rogin

Bezpieczeństwo w sieci

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni, w którym szkoła bierze udział prosimy rodziców, uczniów i nauczycieli o wypełnienie ankiet.

Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej.

Linki do ankiet:

Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele.

Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju. 

 

Śpiewająco o patriotyzmie

Listopad to czas wspomnień i refleksji, także tych ojczyźnianych.

W sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury, 7 listopada 2017 roku, odbył się, już po raz trzeci, Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznych Polskie Drogi przeznaczony dla wszystkich kategorii wiekowych.

  II Liceum Ogólnokształcące reprezentowały śpiewająco dwie Wiktorie, utalentowane wokalistki. Profesjonalne jury po kilkugodzinnym przesłuchaniu wyłoniło zwycięzców. Wiktoria Pawłowska – uczennica klasy Ic wykonująca utwór z repertuaru Anity Lipnickiej A jeśli nie wrócę i Wiktoria Bucoń z klasy IIIc prezentująca Kolędę warszawską z muzyką Zbigniewa Preisnera – zdobyły drugie miejsce.

Cieszy bardzo fakt, że wśród propozycji repertuarowych pojawiają się różnorodne, także nowe teksty i nowe interpretacje, będące komentarzem do historii współczesnego, młodego pokolenia.

Gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia i czekamy na kolejne śpiewające sukcesy.

IK