Filozoficzne zdziwienia i polonistyczne olśnienia

Zakończyły się etapy rejonowe olimpiad przedmiotowych, najważniejszych konkursów wiedzowych. Czas przygotowań olimpijskich to niezliczone godziny nauki, niezliczone ilości przeczytanych artykułów, książek, fascynująca przygoda intelektualna i podwyższony poziom stresu. Cieszy fakt, że niezmiennie od kilkunastu lat pojawiają się pasjonaci takiej przygody, gotowi na wiele wyrzeczeń. W tym roku szkolnym w etapie rejonowym Olimpiady Filozoficznej naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy II a Daria Urbaniak.

W Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego w pisemnym etapie rejonowym znaleźli się: Julia Drobińska – uczennica klasy II b i Przemysław Rogin – uczeń klasy I c. Do etapu ustnego została zakwalifikowana Julia Drobińska, która znalazła się w elitarnym gronie najlepszych uczestników olimpiady województwa zachodniopomorskiego.

Gratulacje i podziękowania dla szkolnych olimpijczyków!

I.K.

Noc gier i zabaw

Zważywszy na atrakcyjność powyższego tytułu, aż trudno uwierzyć, że powyższe atrakcje miały miejsce nie gdzie indziej, tylko właśnie w szkole. O ich organizację postarał się Samorząd Uczniowski razem z opiekunami.

Noc pełna atrakcji rozpoczęła się zachęcającą zabawą „integracyjną” podczas której uczestnicy  wykorzystali możliwość chusty animacyjnej. Sądząc po uśmiechach na twarzach uczniów zabawa się udała. Wszyscy obecni mogli również spróbować własnych sił w turnieju „Jeden z dziesięciu”.

Samorząd zadbał również o ciepłą przekąskę, która przyjechała z pobliskiej pizzerii. Znalazło się też coś dla duszy powstała strefa „Kinomaniak”. Noc gier i zabaw dobiegła końca o godzinie 6.00.

Takie spotkania z  pewnością integrują, przełamują bariery, wzmacniają uczniów oraz uczą współpracy. Bardzo dziękujemy  J. Dzikowskiej, M. Martyniuk, A. Sikorskiej oraz D. Ścibor za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem

Samorząd Uczniowski - Opiekunowie M. Dobrowolski, I. Pędziwiatr

Patrzenie w gwiazdy, czyli jak II B spędziła „legalne wagary”


 21 marca 2017 r., pierwszego dnia wiosny, zwanego przez uczniów DNIEM WAGAROWICZA, nasza klasa wybrała się wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Baran oraz panią Magdaleną Banasiak do szczecińskiego planetarium, mieszczącego się w budynku Akademii Morskiej. Podczas godzinnej lekcji mieliśmy okazję zgłębić tematy dotyczące astronomii, jak również zobaczyć najciekawsze konstelacje. Każda z osób miała okazję podziwiać konstelację tworzącą jej znak zodiaku. Sposób przedstawienia był imponujący. Wystarczyło unieść wzrok, by móc podziwiać gwiazdy… Wydawać się mogło, że sami znajdujemy się w kosmosie. Tym sposobem odwiedziliśmy między innymi: nasz Księżyc oraz inne naturalne satelity, planetę Mars, komety i wiele innych ciekawych obiektów. Nauczyliśmy się rozpoznawać m. in. gwiazdozbiór Oriona, Małą i Dużą Niedźwiedzicę. Mieliśmy możliwość wykazania się wiedzą specjalistyczną, odpowiadając na pytania typu: „Dlaczego kometa ma warkocz?”, „Dlaczego niebo ma kolor niebieski?” Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe upominki.

To pierwsza wycieczka naszej klasy do takiego miejsca i o takiej tematyce. Jednak nie zawiedliśmy się. Pogoda również dopisała i sprzyjała naszemu spacerowi. Później oczywiście chwila oddechu przy dobrym obiedzie. I tak właśnie dzień ten upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wiktoria Piasecka, klasa II B

Zwycięstwo Hani

 

Zwyczajowo uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zmaganiach konkursowych Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego. Jest on organizowany przez Katedrę Literatury i Badań nad Językiem na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. 16 marca w Koszalinie odbył się finał konkursu, w którym Hanna Czura, uczennica kl. III B, zajęła pierwsze miejsce.

Według danych organizatorów w konkursie wzięło udział 226 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego, z których została wyłoniona 25 osobowa grupa finalistów. Po egzaminie pisemnym 14 osób zostało zakwalifikowanych do części ustnej.

Gratulujemy.

http://wh.tu.koszalin.pl/system/attachments/attaches/000/000/371/original/vii-konkurs-baltycki-2017-sprawozdanie.pdf

http://wh.tu.koszalin.pl/kat/404

B.B.