Bezpieczeństwo w sieci

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni, w którym szkoła bierze udział prosimy rodziców, uczniów i nauczycieli o wypełnienie ankiet.

Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej.

Linki do ankiet:

Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele.

Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju. 

 

Śpiewająco o patriotyzmie

Listopad to czas wspomnień i refleksji, także tych ojczyźnianych.

W sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury, 7 listopada 2017 roku, odbył się, już po raz trzeci, Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznych Polskie Drogi przeznaczony dla wszystkich kategorii wiekowych.

  II Liceum Ogólnokształcące reprezentowały śpiewająco dwie Wiktorie, utalentowane wokalistki. Profesjonalne jury po kilkugodzinnym przesłuchaniu wyłoniło zwycięzców. Wiktoria Pawłowska – uczennica klasy Ic wykonująca utwór z repertuaru Anity Lipnickiej A jeśli nie wrócę i Wiktoria Bucoń z klasy IIIc prezentująca Kolędę warszawską z muzyką Zbigniewa Preisnera – zdobyły drugie miejsce.

Cieszy bardzo fakt, że wśród propozycji repertuarowych pojawiają się różnorodne, także nowe teksty i nowe interpretacje, będące komentarzem do historii współczesnego, młodego pokolenia.

Gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia i czekamy na kolejne śpiewające sukcesy.

IK

List gratulacyjny dla Izabeli Koladyńskiej

Materiał pochodzi ze strony: nowogard.pl

Życzenia i list gratulacyjny zostały złożone na ręce Pani Izabeli Koladyńskiej, która 16 października 2017 roku została wyróżniona tytułem honorowego Profesora Oświaty.

Z tej właśnie okazji, dnia 13 listopada br., w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyło się uroczyste spotkanie, w którym poza Panią Profesor udział wziął także dyrektor II LO w Nowogardzie Leszek Becela, burmistrz Robert Czapla, zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski oraz sekretarz Gminy Nowogard Agnieszka Biegańska – Sawicka.

List gratulacyjny w imieniu mieszkańców gminy wraz z bukietem kwiatów wręczył burmistrz Nowogardu. Podkreślił on przy tym, że tytuł, jaki otrzymała Pani Koladyńska, jest w pełni uzasadniony, a jej wielkie sukcesy są możliwe dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i ogromnej pasji do swojego zawodu. <cały artykuł>

99 rocznica odzyskania niepodległości

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje
na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski

9 listopada społeczność uczniowska wraz z nauczycielami  zgromadziła się  na forum szkoły aby uczcić 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborców niepodległości. Wolność wywalczyli sobie sami Polacy wykorzystując szansę, którą stworzyła historia. Wielokrotnie atakowana, wymazywana z mapy, miażdżona, zgniatana, okradana.  Nikt jej nie szanował, każdy chciał zagarnąć jej ziemie ale Polska ciągle istnieje ! I ma się dobrze …

Jędrzej Moraczewski tak o to opisał radość towarzyszącą ludności polskiej po odzyskaniu niepodległości. „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”

Doniosłemu wydarzeniu towarzyszył koncert przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali patriotyzm w różnych muzycznych odsłonach. W prezentowaniu pieśni patriotycznych wykonawcy sięgnęli po wiele muzycznych estetyk - od chóru, po pieśni ludowe, muzykę elektroniczną i rockową.

Dopełnieniem koncertu była wystawa prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów.  Dziękujemy Pani Edycie Wieczorek za przygotowanie ekspozycji, która stanowiła tło apelu.

Ponadto 11 listopada o godzinie 12.00 pod Pomnikiem Kombatantów  przedstawiciele władz samorządowych, delegacje partii politycznych, uczniowie szkół a także mieszkańcy Nowogardu  uczestniczyli w złożeniu wieńców i kwiatów.

I. Pędziwiatr, A. Skowron