Biegiem po sukces

Na początku października reprezentacja naszej szkoły, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Goleniowskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

7 października odbył się Jubileuszowy V Nowogardzki Bieg Uliczny. Młodzież szkolna rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie zmagania z innymi uczestnikami biegu na dystansie 1500m zakończyli ogromnym sukcesem. I miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Natalia Luberadzka z klasy IIIc gimnazjum a wśród chłopców najwyższe miejsce na podium zajął Michał Teodorczyk, uczeń Klasy IA liceum.

J.D

Ze sportu

Odbyły się pierwsze zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019. 21.092018r odbył się turniej piłkarski chłopców w roczniku 2003/2005. Pomimo częściowej likwidacji naszego gimnazjum a co za tym idzie mniejszego wyboru zawodników do drużyny nasza szkoła wystawiła reprezentację. W turnieju  w którym wystąpiło 9 zespołów,  nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce, uzyskując następujące wyniki:

Gimnazjum nr 2 – SP nr 4 z oddz. gimnazjalnymi 1:1, Gimnazjum nr2 – SP Długołęka z oddz. gimnazjalnym 1:0

Pomimo następującego bilansu tj. remisu z późniejszym zwycięzcą turnieju oraz zwycięstwa nie udało się awansować do finału.

01 października  na stadionie miejskim i przyległym terenie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Drużyna chłopców naszego gimnazjum nr 2 zajęła I miejsce.

Zwycięski zespół to: Adrian Lisiecki, Dominik Solarski, Mateusz Gnych, Wojciech Michalski, Bartosz Gronowski, Michał Gęs, Kacper Porada, Piotr Żelazowski, Jurek Szymon, Kryspin Mizuło, Marek Kowalczyk, Filip Witaszczyk, Gustaw Klukowski, Bartłomiej Motłoch, Miłosz Borowiecki, Daniel Karólczak.

J. Jackowski

Lekcja w terenie - 2018

Wzorem poprzedniego roku (patrz artykuł) nasi uczniowie mają lekcję o przyrodzie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Poniżej zdjęcia przesyłane w czasie trwania "lekcji".

"Kolega" ze szlaku.

Letnie remonty

Materiał pochodzi ze strony nowogard.pl

Wymiana okien na stołówce oraz drzwi wejścia głównego to jeden z etapów realizacji poprawy infrastruktury w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie.

W odbiorze uczestniczył burmistrz Rober Czapla, dyrektor Szkoły Leszek Becela oraz kierownik referatu inwestycji i remontów Rita Mazurczak. Wymieniono 8 okien z PCV m.in. w: stołówce, zapleczu kuchennym, pomieszczeniu biurowym i szatni przy sali gimnastycznej. Wymieniona została również stara konstrukcja aluminiowa wejścia głównego na  nową.

Wykonawcą była firma P.H. ARNO Sp. z.o.o. a całość inwestycji wyniosła 34.817,61 zł. Podczas odbioru dyrektor przedstawił również prośbę o zabezpieczenie w budżecie na rok 2019 pieniędzy na niezbędne remonty sal lekcyjnych, w których należy wymienić podłogi oraz odświeżyć ściany.