JAK MÓWIĆ DO LUDZI I DO RZECZY?

Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.

Stanisław Jerzy Lec

Jak mówić, aby cię słyszano? Czy mówić do rzeczy, to to samo co mówić do rzeczy? Czy nasz wygląd ma znaczenie podczas wystąpień przed szerszą publicznością? Jak poradzić sobie z tremą? Co zrobić z rękoma, stojąc przed komisją? Na te i inne pytania starał się odpowiedzieć Pan Stanisław Heropolitański. podczas spotkania warsztatowego z młodzieżą z naszej szkoły.

Warsztaty ze znanym lektorem, dziennikarzem, pracownikiem Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, rzecznikiem prasowym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, ale przede wszystkim jednym z najlepszych lektorów w kraju Stanisławem Heropolitańskim, odbyły się 7 grudnia w Bibliotece Miejskiej w Nowogardzie. W zajęciach wzięła udział młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi ludzie od profesjonalisty dowiedzieli się, że w komunikacji interpersonalnej mowa ciała, wygląd, ton głosu, ma olbrzymie znaczenie. W trakcie spotkania usłyszeli o wielu ciekawych szczegółach związanych z prowadzeniem prezentacji. Pan Stanisław uzmysłowił uczniom, że skuteczna komunikacja interpersonalna jest warunkiem sukcesu w wielu dziedzinach: od prezentacji maturalnej po relacje z kolegami w klasie i członkami rodziny. Praktyczne wskazówki, które praktyk public relations przedstawił, uzmysłowiły młodzieży jak skutecznie komunikować się, żeby zostać właściwie zrozumianym. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, miłej atmosferze.