Czytanie więc sztuką jest….

 Wiedzą o tym uczestnicy Powiatowego Konkursu na Najlepszą Recenzję Książki oraz Artystyczne Czytanie Prozy zorganizowanego, już kolejny raz, przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie. Zadaniem uczestników w pierwszym etapie było napisanie recenzji dowolnej książki należącej do literatury pięknej. Następnie autorzy prac zostali zaproszeni do udziału w II etapie konkursu, który odbył się 30 listopada 2016 roku i polegał na artystycznym odczytaniu fragmentu recenzowanej książki. Wśród uczestników turnieju znaleźli się uczniowie szkół nowogardzkich i goleniowskich. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Kubacka – kl. Ic, która zaprezentowała prozę z dreszczykiem Thomasa Cooke’a Ostatnie przesłuchanie, Wiktoria Piasecka – kl. IIb, przedstawiająca losy Weroniki , bohaterki powieści Paula Coelho oraz Dominika Rasińska – kl. IIIb, która zapraszała do przeczytania książki Stephena Kinga Joyland i to ona zajęła II miejsce.

Jeśli czytanie jest pasją, staje się też sztuką. Podobnie jak pisanie. Cenić należy tych, którzy o piękno słowa dbają i dzielą się tym pięknem z innymi.

I.K