Pod Picadorem


  W dniach 25 – 27 listopada 2016 roku w Połczynie Zdroju zagościł na dobre duch Skamandrytów, a to za sprawą XXXI Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Impreza poetycka trwała trzy dni i obfitowała w literacko-muzyczne atrakcje: spektakl muzyczny W kawiarence Sułtan, widowisko Ballady i romanse w wykonaniu przewodniczącej jury Joanny Szczepkowskiej, długie rozmowy, nie tylko z jurorami, w kawiarni Pod Picadorem, prezentacje konkursowe w kinie Goplana, zwieńczone koncertem galowym w niedzielne popołudnie. Znamienne jest to, że w Połczynie spotykają się pasjonaci poezji w różnym wieku i z różnym doświadczeniem recytatorskim. Obok debiutantów i amatorów występują doświadczeni recytatorzy, laureaci prestiżowych konkursów. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy Ia – Jakub Kazuba, zabawiając groteskowo zebranych Humoreską Juliana Tuwima, a Nowogard – absolwent Michał Andrysiak. Obaj zaprezentowali się doskonale, a wystąpienie Michała zostało wyróżnione Nagrodą Dyrektora CK w Połczynie. Mimo iż emocje konkursowe już minęły, Pod Picadorem ciągle słychać głosy poetów.

Do zobaczenia Pod Picadorem za rok!

 I.K.