Xu - Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

 

Przez trzy dni 23-25.11. 2016 przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum i Liceum wraz z opiekunami brali udział w interdyscyplinarnej konferencji „Jak zaktywować społeczność uczniowską? Nowatorskie struktury i modele funkcjonowania samorządów szkolnych”.
Podczas trzech dni intensywnego „konferencjonowania” braliśmy udział w rozmaitych warsztatach, licznych wykładach celem których miało być rozbudzenie naszej kreatywności. Do naszej dyspozycji oddano nowoczesną Bibliotekę Międzywydziałową Uniwersytetu Szczecińskiego, salę obrad Sejmiku województwa zachodniopomorskiego oraz budynek
V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie.
Pierwszego dnia odbyła się  integracja uczestników w poszczególnych grupach. Najlepszą integracją jest współpraca o czym dobrze wiedzieli organizatorzy Xu. Wyszliśmy ze szkoły stając się jednocześnie uczestnikami gry ulicznej. Punktem docelowym każdej grupy był budynek Biblioteki Międzywydziałowej tam mogliśmy chwilę odpocząć, nabrać siły do następnego zadania jakim było marshmallow challenge (budowa wieży z makaronu z pianką na szczycie) kto zbuduję najwyższą. 
Drugiego dnia uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach m.in. „Sztuka wystąpień publicznych” przeprowadzona w formie warsztatów przez dr Piotra Chrobaka, „Język współczesnych mediów”, wykład interaktywny dr Agnieszki Szlachty oraz „Wolontariat w mieście i regionie - możliwości” który przeprowadzony był przez członków stowarzyszenia POLITES.
Ostatni dzień był bardzo emocjonujący ponieważ wszyscy czekali na wyniki który  team wygrał. Miło nam poinformować, że Team Piotra Śluzara, który wygrał i został nagrodzony certyfikatem za najbardziej innowacyjny projekt w dziedzinie samorządności szkolnej podczas Xu 2016 ma również akcent naszej społeczności uczniowskiej uczestnikiem tego teamu był przedstawiciel SU Liceum Przemysław Rogin. Gratulujemy !
Niech kreatywność będzie z Wami. Od dzisiaj „Przyszłość to Wy”.

Więcej informacji na Facebook'u VLO w Szczecinie

Samorząd Uczniowski Gimnazjum, Liceum
Opiekunowie Izabella Pędziwiatr, Marek Dobrowolski