Wycieczka na Wydział Informatyki ZUT

28 października 2016 klasa IA wraz z wychowawcą p. Szymonem Grygowskim odwiedziła Wydział  Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Celem wycieczki był udział klasy w dwóch wykładach. Pierwszy wykład „Jak powstaje system informatyczny czyli ... od analityka do wdrożeniowca”, który poprowadziła dr inż. Magdalena Krakowiak dotyczył zagadnienia związanego z powstawaniem, tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Drugi wykład „Informatyk = Programista?” poprowadzony dr inż. Krzysztofa Michalaka dotyczył aspektów praktycznych wdrażania systemów informatycznych w takich dziedzinach życia jak finanse, prawo czy medycyna. Wykład zakończył się ćwiczeniami praktycznymi.

Ostatni etap pobytu na wydziale zakończył się zwiedzaniem serwerowni wydziału. Uczniowie mogli się zapoznać z parametrami sprzętowymi i programowymi serwerów oraz urządzeń sieciowych obsługujących wydział informatyki. Omówiony został każdy element serwerowni począwszy od modułów z których składają się serwery, poprzez macierze dyskowe a skończywszy na klimatyzacji pomieszczenia. Zmęczeni ale napełnieni wiedzą udaliśmy  się do Centrum Handlowego Galaxy na upragniony posiłek.

Szymon Grygowski