„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,

zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

Józef Piłsudski

98 lat temu Józef Piłsudski powrócił do Polski. Rozpoczął wielką grę o najwyższą stawkę - Niepodległość Polski.  Aby uczcić to wydarzenie społeczność uczniowska wraz z nauczycielami  zgromadziła się  10 listopada na forum szkoły. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborców niepodległości. Wolność wywalczyli sobie sami Polacy wykorzystując szansę, którą stworzyła historia. Wielokrotnie atakowana, wymazywana z mapy, miażdżona, zgniatana, okradana.  Nikt jej nie szanował, każdy chciał zagarnąć jej ziemie ale Polska ciągle istnieje ! I ma się dobrze …

Doniosłemu wydarzeniu towarzyszyła również wystawa prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów. Dziękujemy Pani E. Bosiackiej za przygotowanie ekspozycji, która stanowiła tło apelu.

I Pędziwiatr, A. Kwiatkowska