Podziękowania za kontakt ARISS


22 października 2016 odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Celem konferencji było zainteresowanie społeczeństwa: uczniów, nauczycieli, dyrektorów, rozpropagowanie informacji, że każda szkoła może przystąpić do wykonania szkolnego kontaktu ARISS, po spełnieniu odpowiednich wymagań. Konferencja ta miała na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, którzy już wykonali kontakt ARISS, a tymi którzy jeszcze nic o projekcie nie wiedzą lub są w trakcie realizacji projektu. Był to doskonały moment na nawiązanie kontaktów i przyszłą współpracę.

Z rąk przewodniczącego konferencji, Sławomira SQ3OOK nasza szkoła otrzymała szczególne wyróżnienie za bezpośrednią łączność z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS. Gratulacje i podziękowania odebrał szkolny koordynator projektu ARISS p. Szymon Grygowski SQ1SGR. Podziękowania otrzymał również Szkolny Klub Radioastronomii PZK im. Mikołaja Kopernika SP1KMK oraz operator kontaktu ARISS p. Janusz Tylkowski SP1TMN.

Jednym z punktów konferencji była prezentacja osiągnięć naszej szkoły związanych z projektem. Odbyła się również wystawa plakatowa zatytułowana „Droga ZSO Nowogard do kontaktu ARISS"

Szymon Grygowski