Twarze, plaże i Gazeta przed-festiwalowa

Zakończenie drugiego roku edukacji filmowej to podsumowanie fantastycznej przygody z kinem, słowem, obrazem i muzyką. W tym roku szkolnym uczniowie obejrzeli następujące filmy: Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Człowiek słoń, Ghost Story, Lista Schindlera, Dawson City: Frozen Time, Zimna wojna, Tamte dni, tamte noce, Trzy billboardy za Ebbing Missouri, Czas apokalipsy, Twarze, plaże. Każdy z nich poprzedzony był obszernym, interesującym wprowadzeniem prowadzącego zajęcia dziennikarza filmowego, pana Krzysztofa Spóra. Projekcja ostatniego w cyklu filmu Twarze, plaże odbyła się nie w sali kinowej, ale w sali teatralnej II LO. Było nastrojowo, filmowo, literacko, a przygotowane na tę okazję przez uczniów muffiny z cytatami z filmów, sprawiły, że też słodko. Najważniejszym jednak punktem spotkania było wręczenie p. Krzysztofowi Spórowi specjalnie przygotowanej na tę okazję gazety. Zredagowane przez uczniów klasy IIc wydanie specjalne GAZETY PRZED-FESTIWALOWEJ w całości jest poświęcone obejrzanym filmom i stanowi podsumowanie drugiego roku edukacji filmowej. Praca nad gazetą stworzoną w ekspresowym tempie okazała się także dobrym ćwiczeniem warsztatu dziennikarskiego.

I.K.

Czytaj "GAZETĘ PRZED-FESTIWALOWĄ"