Konkurs z książką w tle

Czytanie sztuką jest…Wiedzą o tym uczestnicy Powiatowego Konkursu na Najlepszą Recenzję Książki oraz Artystyczne Czytanie Prozy zorganizowanego, już kolejny raz, przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie. Zadaniem uczestników w pierwszym etapie było napisanie recenzji dowolnej książki należącej do literatury pięknej. Następnie autorzy prac zostali zaproszeni do udziału w II etapie konkursu, który odbył się 28 maja 2019 roku i polegał na artystycznym odczytaniu fragmentu recenzowanej książki. Wśród uczestników turnieju znaleźli się uczniowie dwóch szkół nowogardzkich i szkoły goleniowskiej Nasze liceum godnie reprezentowały uczennice klas pierwszych: Julia Burzyńska (kl. Ib),która zaprezentowała prozę Jakuba Małeckiego Dygot, zdobywając drugie miejsce oraz Malwina Oślizło (kl. Ia) – recenzująca zbiór opowiadań japońskiej pisarki Yuko Tsushimy Jestem, tęsknię, mówię.

 Jeśli czytanie jest pasją, staje się też sztuką. Podobnie jak pisanie. Cenić należy tych, którzy o piękno słowa dbają, dzielą się tym pięknem z innymi i chętnie pokazują się z książką w tle. Oby takich widoków było jak najwięcej.

 I.K