Spotkanie młodzieży z miast partnerskich, Nowogard – Heide

 W dniach 14-19 kwietnia uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz II LO wzięli udział w spotkaniu młodzieży z miast partnerskich, które odbyło się w Heide (Niemcy). Oprócz naszych gimnazjalistów i licealistów w imprezie uczestniczyli także uczniowie ze szkoły w niemieckim Anklam oraz mieszkańcy Heide.

 Poza uczestnictwem w wybranych przez siebie trzydniowych warsztatach (taniec, warsztaty radiowe, zajęcia z pożarnictwa) osoby biorące udział w spotkaniu mogły skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Między innymi odwiedziliśmy pobliskie miasteczko Husum, gdzie spędziliśmy popołudnie i wieczór w „Fun – Center”, rozgrywając mecze mini golfa oraz tocząc laserowe bitwy w czarnym świecie. Wtorkowe przedpołudnie spędziliśmy w lokalnym aquaparku, a w środę odbyła się wycieczka nad Morze Północne, podczas której zobaczyliśmy jedną z najbardziej znanych budowli tego regionu – zaporę Eidersperrwerk. Mimo dość wietrznej pogody popłynęliśmy w krótki rejs statkiem, podczas którego mogliśmy obserwować połów krabów. Z portu przespacerowaliśmy się do multimedialnego centrum przypływów i odpływów na Morzu Północnym, gdzie mogliśmy bliżej poznać specyfikę tego zjawiska.

Spotkanie zakończyło się wspólnym wieczorem przygotowanym przez wszystkich uczestników, podczas którego każda z grup mogła zaprezentować czego nauczyła się na realizowanych przez siebie warsztatach.

Z każdym dniem pobytu w Heide bariera językowa stawała się coraz mniejszym problemem. Poza tym zawsze mogliśmy liczyć na pomoc naszych nastoletnich tłumaczy – Oli, Marysi i Jana, którzy bardzo zaprzyjaźnili się z całą polską grupą. Chyba wszyscy zgodzą się, że wyjazd należał do bardzo udanych i miło spędziliśmy przedświąteczny tydzień.
 Heide – dziękujemy.Smile

AK