Zamkowe spotkania z poezją i muzyką

 Finał wojewódzki 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbył się 26 kwietnia 2019 roku, tradycyjnie już, w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie spotkali się najlepsi recytatorzy z województwa zachodniopomorskiego wyłonieni w drodze eliminacji. II LO pięknie i godnie reprezentowali: Jakub Kazuba – tegoroczny maturzysta, Ewa Soroka – ucz. kl. Ib, debiutująca w tym konkursie oraz Wiktoria Pawłowska – (kl. IIc), która zdobyła wyróżnienie. W Turnieju Poezji Śpiewanej wystąpiła Weronika Lalik (kl. Ib), której akompaniowali: Aleksandra Kulinicz (kl. Ib) - pianino, Nikola Bartnicka (kl. Ia) - skrzypce oraz Szymon Koko (kl. Ia) – bębenek. Wykonanie ballad Bolesława Leśmiana do autorskiej muzyki Weroniki spotkało się z dużym uznaniem i bardzo ciepłym przyjęciem, a zespół został rekomendowany przez jury do Włocławka, gdzie odbędzie się finał turnieju. Słowo, muzyka, wrażliwość, dobre emocje, spotkanie z innymi ludźmi o podobnych talentach i pasjach, uwagi jurorów – aktorów, to kolejna ważna artystyczna lekcja.

IK