Dziewczyny idą jak burza

 

Dziewczyny idą jak burza....Tak można powiedzieć o ostatnich sukcesach naszych młodych sportsmenek. W lutym i w marcu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu oraz Mistrzostwa Regionu B (obejmujące powiaty: Goleniów, Gryfice, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, miasto Świnoujście )w grach zespołowych.

Tego rodzaju zawody mają na celu, przede wszystkim, aktywne uczestnictwo młodzieży w szkolnych i w międzyszkolnych imprezach sportowych, co z kolei jest kontynuacją celów oraz zadań wychowania fizycznego i zdrowotnego oraz popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Stanowią także bardzo wyraźny miernik pracy szkół realizujących program upowszechniania kultury fizycznej.

Drużyna  dziewcząt z naszej szkoły godnie i pięknie reprezentowała barwy II LO w piłce ręcznej, w piłce siatkowej i w koszykówce, odnosząc spektakularne sukcesy. Wyniki przedstawiają się następująco:

Piłka ręczna:

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu

I miejsce w Mistrzostwach Regionu B ( awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się
w kwietniu).

Piłka koszykowa:

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu

II miejsce w Mistrzostwach Regionu B

Piłka siatkowa

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu

Ponadto w styczniu rozegrane zostały dwa mecze w ramach Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Nasze siatkarki w obu tych spotkaniach nie dały szans innym nowogardzkim drużynom (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i z I Liceum Ogólnokształcącego).

Czekamy z niecierpliwością na dalszy ciąg rozgrywek i oczywiście życzymy powodzenia!

J.D.