Międzynarodowe TARGI TURYSTYCZNE ITB Berlin

 
  9 marca (sobota) uczniowie II LO i Gimnazjum Nr 2 wraz z opiekunami: Leszkiem Becelą, Markiem Dobrowolskim, Emilią Wierzbicką oraz Mają Stelmaszak wzięli udział w największych targach turystycznych na świecie.
Jak co roku w Berlinie było tego dnia ponad 10.000 wystawców ze 180 krajów. Wystawy były podzielone według kontynentów. Uczestnicy mogli wziąć udział w licznych pokazach, warsztatach i degustacjach przygotowanych przez poszczególne kraje.

Oprócz udziału na ITB zwiedziliśmy także panoramicznie Belin. Widzieliśmy m.in. Kościół Pamięci, Kolumnę Zwycięstwa, Plac Poczdamski, Reichstag, Bramę Brandenburską oraz aleję Unter der Linden,   

Wyjazd zdecydowanie poszerzył naszą wiedzę geograficzną i kulturoznawczą. Mogliśmy wykorzystać także w praktyce znajomość języków obcych, których uczymy się w szkole i które będziemy zdawać na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym.

 Maja Stelmaszak