XI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

 

 

 

 

Uczennice II LO – Izabela Bojanowicz (I B), Natalia Pancewicz (III B) oraz Paulina Skubała (III C) wzięły udział w eliminacjach XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Organizatorem turnieju jest miesięcznik - magazyn psychologiczny "Charaktery".

Turniej rozpoczął się w październiku ubiegłego roku, a zakończy się 30 marca wielkim finałem w Warszawie. W dniach 25–26 lutego wszyscy uczestnicy (prawie 1200 osób) wzięli udział w eliminacjach on­line. 100 uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do finału. Będzie się on składać z dwóch części: pisemnego testu wiedzy psychologicznej oraz ustnego zadania problemowego – w drugiej części wezmą udział tylko ci uczestnicy, którzy najlepiej wypadną w teście pisemnym. Na zwycięzców czekają 3 indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Uczennice naszej szkoły przygotowywały się do Turnieju już od kilku miesięcy, poznając podstawową terminologię psychologiczną oraz zgłębiając literaturę turniejową: książkę „Ja i inni” oraz artykuły publikowane w „Charakterach”, oznaczone specjalną pieczęcią. Zarówno problematyka konkursu, jak i forma były dla naszych licealistek zupełnie nowe, a konkurencja ogromna. Dziewczęta godnie reprezentowały szkołę i uzyskały całkiem niezłe rezultaty. Przede wszystkim pokazały kolegom i koleżankom, że warto próbować oraz odkrywać zupełnie nowe terytoria wiedzy. Być może zachęci to innych uczniów do wzięcia udziały w przyszłej edycji Turnieju. Zapraszamy !

Agnieszka Kokoszka