Zajęcia na US

13 lutego uczniowie klasy II A odwiedzili Wydział Matematyczno-Fizyczny na Uniwersytecie Szczecińskim. Tematem pierwszego wykładu był "Wszechświat", w trakcie którego dr Adam Balcerzak przybliżył uczniom takie zagadnienia jak: prawo Hubble'a, odległość jasnościową, równanie ewolucji wszechświata, prawo powszechnego ciążenia Newtona, ogólną teorię względności oraz alternatywne teorie grawitacji.  Drugi wykład pt. "Teoria kodowania - kody Hamminga" wygłosił dr Lucjan Szymaszkiewicz. Najbardziej jednak podobały nam się warsztaty z zakresu optyki okularowej, które przerowadził dr Mateusz Paczwa. Dużym zaskoczeniem dla nas był fakt, że na Wydziale Matematyczno - Fizycznym oprócz Matematyki i Fizyki można również studiować Optykę Okularową.

Maja Stelmaszak