Z niemieckim w drogę!

"Erlebnissreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę!" to projekt realizowany przez Goethe - Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. W ramach tego projektu ogłoszono konkurs, w którym nagrodzono 80 najlepszych prac konkursowych. Nagrodą była możliwość otrzymania dla szkoły pakietu z grami językowymi, grafikami, plakatami i innymi materiałami dydaktycznymi. Wszystko połączone było tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku.

Zadanie konkursowe było bardzo trudne. Każda grupa miała za zadanie nakręcić jednominutowy film, dlaczego warto jest się uczyć języka niemieckiego. Dziewczyny z II LO w Nowogardzie ekspresowo nakręciły filmik i .... wygrały!

Gratulujemy Marcie Buriak, Ewie Dudzińskiej, Wiktorii Jurgielaniec, Julii Szyszce oraz Sarze Cesarskiej. 

M.Stelmaszak