Kawiarnia pod Białą Różą zaprasza na….

 

Są różne sposoby na to, żeby czas spędzony w szkole nie kojarzył się tylko z naukowymi obowiązkami. Są też różne pomysły i (o dziwo!) niektóre z nich udaje się wcielić w życie. Pomysł stworzenia kawiarenki literackiej pojawił się przy okazji pracy nad spektaklem Polskie drogi i miała to być okolicznościowa kawiarenka będąca częścią listopadowego, niepodległościowego wydarzenia. Wystrój zainspirowany kawiarnią znajdującą się w Muzeum Powstania Warszawskiego miał przypominać klimat międzywojenny. Efekt przerósł oczekiwania i pojawiło się pragnienie, by tak klimatyczne miejsce pozostało i stanowiło integralną część sali teatralnej. Pierwsi goście – widzowie spektaklu – raczyli się przedwojennymi smakami, kawiarki roznosiły kawę i uśmiechy, z głośników rozbrzmiewało Miłość ci wszystko wybaczy. Dodatkowo wspierano chorą Sarę. I dzielono się sercem…

Wielkie podziękowania dla rodziców, szczególnie dla pani Małgorzaty Cyboroń, za pomoc w stworzeniu tego miejsca.

I.K.