Jesienny Połczyn i specjalna nagroda

 

XXXIII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów odbywał się w dniach 23 – 25 listopada 2018 roku. Tradycyjnie już Centrum Kultury w Połczynie Zdroju przywitało przybyłych wspaniałą atmosferą i bogatym artystycznie programem. Konkurs ma charakter otwarty i skupia najlepszych recytatorów z całej Polski. Weekend w Połczynie to niezapomniany czas jesiennych rozmów poezją dwudziestolecia międzywojennego, rozmów z jurorami, do których ustawiają się niemałe kolejki (w tym roku przewodniczącym jury był Emilian Kamiński) i mniej oficjalnych rozmów w kawiarni Pod Pikadorem .Literacko – muzyczne spotkania kończy niedzielny koncert galowy w wykonaniu laureatów turnieju. W tym roku na połczyńskiej scenie wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszego liceum Wiktoria Pawłowska (kl.IIc), która zdobyła Nagrodę Dyrektora Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju za najlepszy debiut, urzekając wykonaniem utworu Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej Umarła lalka. Należy dodać, że wśród laureatów, z zaszczytnym trzecim miejscem, znalazł się absolwent naszego liceum Michał Andrysiak.

Gratulujemy!

I.K.