100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości

100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości

 

Pod takim hasłem rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję charytatywną dedykowaną Sarze.

Sara to nasza koleżanka. Jeszcze niedawno uczęszczała do naszego gimnazjum. Teraz jest licealistką. Tak się, niestety, złożyło że wykryto u niej nowotwór – chłoniaka Hodgkinga. Aktualnie jest w trakcie chemioterapii, która pociąga za sobą wiele wydatków. W związku z tym, przydałoby się Jej wsparcie finansowe. Dlatego postanowiliśmy zorganizować kiermasz, na którym pojawią się wypieki przygotowane przez uczniów naszej szkoły, a zebrane pieniądze zostaną przekazane Sarze na walkę z nowotworem.

26 i 30 października na szkolnym forum można było kupić słodkości oraz ręcznie robione kartki okolicznościowe. Wypieki naszych koleżanek okazały się wyśmienite. Ciasta zostały wyprzedane w ciągu dwóch przerw, ale to dobra wiadomość, bo okazało się, że wielu osobom zależy na powodzeniu zbiórki.

Samorząd Uczniowski zaprasza na kolejne edycje słodkiego kiermaszu. Mamy nadzieję, że będą cieszyć się równie dużym zainteresowaniem.

Tym Wszystkim, którzy przyczyniają się do organizacji tej zbiórki, czyli wypiekającym, kupującym, sprzedającym i patronującym – należy się serdeczne podziękowanie.