Polskie drogi - 2018

Kraj lat dziecinnych, co zawsze zostanie święty i czysty jak pierwsze kochanie, wędrowanie malachitową łąką morza, nieugięte guziki i czarna sukienka. Przesłuchiwany anioł i chwila bez imienia, chocholi taniec, krajobrazy po uczcie, raporty z oblężonych miast. Ojczyzna, do której tęskno i droga Jasia i Małgosi do szkoły. Pagórki leśne, łąki zielone… i leśne jezioro ogromne. Nadzieja i…..Blask mojego życia.

W dniach 7 – 8 listopada 2018 roku sala teatralna tętniła życiem, poezją, piosenką i emocjami, a to za sprawą spektaklu poetycko-muzycznego Polskie drogi . Po spektaklu widownię zapraszała kawiarnia Pod Białą Różą, a w niej przedwojenne smaki i klimaty.

Niezapomniane to były spotkania, niezapomniane wrażenia i niezapomniane przeżycia.

Gospodarzami wieczoru byli uczniowie klasy IIc.

Utwory muzyczne pochodziły z repertuaru :

Michała Bajora, Ewy Błaszczyk, Jacka Kaczmarskiego, Anity Lipnickiej, Bułata Okudżawy, Maryli Rodowicz, Katarzyny Sawczuk, Anny Szałapak, Grzegorza Turnaua, Jacka Wójcickiego oraz Piwnicy pod Baranami.

 

Pomysł i scenariusz: Wojciech Koladyński, Izabela Koladyńska

Grafika: Emilia Wierzbicka

Koordynacja projektu: Izabela Koladyńska, Emilia Wierzbicka

Koordynator ds. oświetlenia i dźwięku: Zbigniew Grad

Chłopiec roznoszący kwiaty: Kacper Papuszka

Chłopiec roznoszący gazety: Karol Płaczek

Sanitariuszka: Wiktoria Górska

W roli kawiarki: Oliwia Wawrzycka, Hanna Kosakiewicz

Dźwięk i światło: Jakub Białczak

Właściciel Kawiarni pod Białą Różą: Małgorzata Cyboroń

 Poprzez teksty:

Adama Asnyka, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Tadeusza Gajcego, Konstantego Gaszyńskiego, Julii Hartwig, Zbigniewa Herberta, Jacka Kaczmarskiego, Bożeny Kraczkowskiej, Ignacego Krasickiego, Anity Lipnickiej, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Bułata Okudżawy, Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej oraz Stanisława Wyspiańskiego

Polskimi drogami poprowadzili:

Nikola Bartnicka, Julia Burzyńska, Agata Chlebicka, Weronika Gargulińska, Wiktoria Górska, Jakub Kazuba, Szymon Koko, Maria Korszeń, Weronika Kozieł, Adrianna Kukiełka, Aleksandra Kulinicz, Weronika Lalik, Kacper Papuszka, Wiktoria Pawłowska, Karol Płaczek, Paulina Skubała, Ewa Soroka, Maja Tębłowska, Łucja Uhura, Kateryna Virych.