Polegać na swojej wyobraźni, żeby stworzyć to, czego nie widać

 Drugie w tym roku szkolnym zajęcia edukacji filmowej prowadzone przez zaprzyjaźnionego dziennikarza i pasjonata filmu pana Krzysztofa Spóra, odbyły się 10 października w sali teatralnej II LO. Film Davida Lyncha Człowiek słoń poruszył i pozostawił wiele pytań. Co to znaczy być innym, kto jest inny, czy inny znaczy gorszy? Biało-czarny obraz z 1980 roku to bardzo współczesny film o samotności, odchodzeniu, ale też o trosce, współodczuwaniu, miłości, przyjaźni i sztuce.

To także film, w którym pobrzmiewa Buberowska filozofia Spotkania i spojrzenia Innego. To w końcu film o tym, że piękną duszę i piękne wnętrze mogą skrywać twarze tych, których z różnych powodów odrzucamy. Pan nie jest człowiekiem – słoniem. Pan jest Romeo.

I.K