Wymiana uczniowska z Gymnasium Heide – Ost.

W dniach 14-21 września wzięliśmy udział w drugiej części wymiany ze szkołą partnerską Gymnasium Heide-Ost w Niemczech. Tym razem to my pojechaliśmy do Heide. Każdego dnia robiliśmy coś innego - raz zwiedzaliśmy Hamburg, innego dnia obserwowaliśmy odpływ Morza Północnego w oddalonej niecałe 20 km od Heide miejscowości Büsum,  byliśmy również w parku linowym w Hadermarschen oraz uczestniczyliśmy w wybranych lekcjach. Nie mogło zabraknąć spotkania z burmistrzem Heide, który bardzo ciepło przyjął naszą grupę. Wieczory spędzaliśmy razem lub z rodzinami goszczącymi. Każdy z nas na długo zapamięta tę wymianę, która dostarczyła ważnej życiowej lekcji, wiele wspomnień, poprawiła nasze umiejętności językowe i umocniła więzi pomiędzy uczniami z Nowogardu i Heide.

Ewa Dudzińska