Lato, muzy i dziennikarska przygoda

Wakacyjny czas, będący już dalekim wspomnieniem, był dla grupy uczniów i absolwentów naszej szkoły czasem szlifowania warsztatu dziennikarskiego. W ramach 22. FESTIWALU FILMU, MUZYKI I MALARSTWA LATO Z MUZAMI, w tym roku po raz pierwszy, odbywały się warsztaty dziennikarskie oraz powstała pierwsza w historii festiwalu gazeta festiwalowa. Gorący lipcowy tydzień był gorący podwójnie. Powstające w iście dziennikarskim ferworze artykuły pisane były właściwie całą dobę, czas poganiał, festiwalowe gwiazdy miały swoje prawa, do tego między warsztatami a pisaniem i przeprowadzaniem wywiadów trzeba było oglądać filmy oraz uczestniczyć w spotkaniach z twórcami. Dodatkowo na bieżąco pojawiały się relacje z każdego festiwalowego dnia na stronie internetowej LATA Z MUZAMI. Otwarcie festiwalu 20 lipca 2018 roku było jednocześnie datą wydania gazety. Radość i emocje udzielały się wszystkim, a gazeta okazała się prawdziwym sukcesem!

Autorzy gazety i uczestnicy warsztatów: Izabela Bojanowicz, Julia Drobińska, Weronika Gargulińska, Hanna Kosakiewicz, Amanda Puszcz, Wiktoria Szafran, Łucja Uhura oraz uczennice szczecińskich szkół: Jagoda Spór i Maria Syty.

( Pobierz gazetę )

Warsztaty prowadziły: Anna Serdiukow i Izabela Koladyńska.

Piszących wspomagał Wojciech Koladyński.

Nad całością czuwał dyrektor artystyczny festiwalu Krzysztof Spór.

I.K.