#Komórkomania

26 września 2018 roku w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się gala podsumowująca II edycję projektu „Zachodniopomorska #Komórkomania”. Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji potencjalnym dawcom. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze i przedstawiciele szkół. Szkoły otrzymały certyfikat „Szkoły za życiem”, a koordynatorzy akcji certyfikat „Pedagoga za życiem”. Certyfikaty wręczyła Pani Magdalena Zarębska–Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Spotkanie uświetnił występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. Ciekawym punktem gali było wystąpienie Ani - biorcy szpiku kostnego, która otrzymała szansę na nowe życie i podczas spotkania wszystkim wolontariuszom podziękowała za ten dar.  

EB