e-SZKOŁA

Logowanie do e-Szkoły

Logowanie do e-Dziennika.

Dostęp do Katalogu OPAC biblioteki szkolnej.

Z elektronicznych usług wspomagających pracę szkoły korzystamy dzięki aplikacjom firmy Vulcan  (strona firmy) specjalizującej się od 30 lat w oprogramowaniu oświaty. Wcześniej w szkole wykorzystaliśmy oprogramowanie Vulcan-a służące do:

• komputerowego wspomagania układania planu lekcji,
  • obsługi sekretariatu,
  • wydruku świadectw,
  • obsługi biblioteki.

Wprowadzone w bieżącym roku szkolnym oprogramowanie oparte jest o rozwiązania chmurowe umożliwiające obsługę danych bez potrzeby instalowania na komputerze jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Podstawowe narzędzie to przeglądarka internetowa. Stworzono także oprogramowanie działające na smartfonach, aplikacje te umożliwiają mobilne korzystanie z niektórych funkcji oferowanych przez system.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udostępniliśmy bezpłatny dostęp do usługi Office 365. W ramach usługi otrzymali konto internetowe w domenie lo2nowogard.edu.pl. Konto pozwala korzystać z:

• poczty internetowej (logowanie),
  • usługi OneDrive (internetowy dysk do przechowywania i udostępniania danych),
  • instalacji na własnych komputerach najnowszej wersji pakietu Office firmy Microsoft.

Dostęp do danych w bibliotece

Publiczny dostęp do Katalogu OPAC biblioteki szkolnej (OPAC (ang. Online Public Access Catalog) – publicznie dostępny przez Internet katalog zbiorów biblioteki). Dodatkowe funkcje biblioteki dostępne są wyłącznie dla nauczycieli i uczniów po zalogowaniu do systemu (szczegóły w bibliotece).

Materiały pomocnicze do korzystania z dziennika elektronicznego

Logowanie do e-Dziennika.

Uruchomienie Konta dostępowego do e-Dziennika.

Materiały informacyjne dla rodziców - przygotowane przez firmę Vulcan.

Instrukcja do aplikacji mobilnej - przygotowana przez firmę Vulcan.