Święto słowa w Ostrołęce

Zakończenie roku szkolnego to także czas zakończenia wszelkich działań artystycznych. Rok recytatorski zakończył się świętem słowa, które odbywa się corocznie w Ostrołęce i w którym mogą wziąć udział tylko najlepsi i najbieglejsi w tej pięknej sztuce. W dniach 13 – 16 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się 63. edycja finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W zmaganiach brało udział ok. 60 recytatorów wyłonionych w drodze eliminacji spośród blisko czterech tysięcy osób startujących w pierwszym etapie. Wśród szczęśliwców, laureatów eliminacji wojewódzkich, znalazł się uczeń II LO – Jakub Kazuba reprezentujący województwo zachodniopomorskie w kategorii młodzieżowej. Prezentacjom konkursowym towarzyszyły monodramy oraz warsztaty i wykłady prowadzone przez członków jury, wykładowców Akademii Teatralnej w Warszawie, teatrologów, aktorów. Spotkanie z najlepszymi recytatorami w kraju, artystyczne wrażenia, cenne zajęcia, kurpiowski klimat tańca i biesiady – to naprawdę prawdziwe artystyczne święto, a dla Jakuba wielkie wyróżnienie.  Gratulujemy!

I.K.