Filmowo, przyjaźnie, medialnie….

 

Tak można powiedzieć o zajęciach edukacji filmowej, które przez cały rok szkolny prowadził dla klas medialno-prawnych naszego liceum pan Krzysztof Spór, charyzmatyczny dziennikarz filmowy, znawca kinematografii, dyrektor artystyczny Lata z Muzami. Uczniowie obejrzeli następujące filmy: Obywatel Kane, Lśnienie, Deszczowa piosenka, Lot nad kukułczym gniazdem, Imię Róży, Żywot Briana, Odyseja kosmiczna, Piknik pod Wiszącą Skałą, Wielki błękit. Projekcje połączone były z wprowadzeniem do filmu zapoznającym z kulisami produkcji, smaczkami i ciekawostkami, nieznanymi historiami związanymi z realizacją i pracą na planie. Było różnie: poważnie, tajemniczo, hipnotycznie, psychologicznie, montypythonowsko, metafizycznie, strasznie, dramatycznie i muzycznie. Cykl spotkań zakończyliśmy, można powiedzieć, medialnie. Był wielki tort i pytania w…. słoiku. Podziękowaliśmy za wspaniałą przygodę z dziesiątą muzą i czekamy na przyszły rok.

I.K.