Majówka z Herbertem, czyli na archipelagach słów

 

Bądź wierny idź, czyli majówka z Herbertem - tak brzmiało hasło konkursu poświęconego życiu i twórczości jednego z najważniejszych polskich poetów. Organizatorem było Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty; zadaniem uczestników przygotowanie dowolnej w formie inscenizacji teatralnej. Gala wręczenia nagród odbyła się 04 czerwca 2018 roku w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Wśród nagrodzonych spektakli znalazł się projekt uczniów naszego liceum zatytułowany Na archipelagach . Grupa licealistów, wspomagana gościnnym udziałem absolwentów, zdobyła wyróżnienie i odebrała nagrodę z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej Kuleszy. Przygoda z Herbertem stała się kolejną, ciekawą, teatralno-literacką lekcją i wpisała się w cykl spotkań z panem Cogito. I chociaż wymowny tytuł Na archipelagach akcentuje ciągły brak zrozumienia, mimo mówienia tym samym językiem, warto sięgać do twórczości mistrzów, by słowa mogły zacząć znaczyć coś więcej.

W projekcie udział wzięli uczniowie: Weronika Gargulińska kl. Ic, Jakub Kazuba kl. IIa, Maria Korszeń kl. Ic, Wiktoria Pawłowska  kl. Ic oraz absolwenci: Michał Andrysiak, Maciej Kasprzak, Wojciech Koladyński. Opieka nad projektem: Izabela Koladyńska i Emilia Wierzbicka.

Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ Macieja Kasprzaka i Grzegorza Ziółkowskiego.

I.K.