Turniej Chłopska Szkoła Biznesu - IV edycja

11 maja 2018 roku odbyła się IV edycja Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego. Głównym organizatorem turnieju jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.

Chłopska Szkoła Biznesu to symulacyjno-planszowa gra ekonomiczna. Dzięki różnorodności możliwych do poruszenia zagadnień (np. z zakresu ekonomii, historii czy wiedzy o społeczeństwie) gra może stanowi atrakcyjne narzędzie pracy dla pedagogów, a tym samym alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedsiębiorczości. To interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne pomaga zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, rozwija kompetencje społeczne i uczy postawy przedsiębiorczej.

W turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu goleniowskiego.

W IV edycji turnieju laureatami trzeciego miejsca są z II Liceum Ogólnokształcącego:

Maja Kowalska i Julia Piwowarczyk klasa Ib

wyróżnienie otrzymali:

  1. Jakub Zubek i Filip Olejnik klasa IIb
  2. Michał Buriak i Konrad Laskowski klasa IIa
  3. Aurelia Czaja i Hanna Gargulińska Ib

Nagrodą dla laureatów jest kilkudniowa wycieczka w czerwcu  2018 r.  do Gdańska.

Ponadto tytuł finalisty turnieju otrzymali:

  1. Jakub Heland i Kornel Pękala
  2. Wiktoria Bańkowska i Marta Marciniak
  3. Hanna Grybowska i Julia Kondratowicz
  4. Hanna Gargulińska i Maria Korszeń
  5. Wiktoria Górska i Casandra Singer

J. Grygowska