Szprotki, Wieloryby i ….Miłość

 

Słoneczny majowy weekend upłynął dla niektórych uczniów naszego liceum pod znakiem pięknego słowa i trzech kardynalnych cnót. Spotkania ze Sztuką Słowa Wiara – NadziejaMiłość to konkurs recytatorski, który odbywał się w dniach 18 – 20 maja 2018 roku w Szczecińskim Inkubatorze Kultury i w Akademii Sztuki w Szczecinie. Otwarty charakter spotkania sprawia, że w konkursowe szranki stają recytatorzy z całego kraju i z różnym recytatorskim doświadczeniem. Kategoria Szprotek to nowicjusze na polu recytacji, zaś Wieloryby to osoby mające recytatorskie doświadczenie i sukcesy na skalę ogólnopolską. Sama przynależność do tej kategorii jest już dużym wyróżnieniem. Prezentacje oceniane są przez specjalistów zajmujących się teatrem, słowem, kulturą języka i świadomością sceniczną. Nasi reprezentanci pięknie zaprezentowali się na konkursie, zdobywając kolejne laury. W kategorii Szprotek wyróżnienie zdobyła Maria Korszeń (kl. Ic), do kategorii Wielorybów zakwalifikowano Jakuba Kazubę (kl. IIa) i Wiktorię Pawłowską (kl. Ic), która również została wyróżniona. Trzecią nagrodę w konkursie zdobył Wieloryb – absolwent naszego liceum Michał Andrysiak.

XIV Spotkania ze Sztuką Słowa to około 25 godzin słuchania i mówienia pięknej literatury. I niezmierzalny czas literacko-teatralno-kulturowego wychowania.

I.K.