Archidiecezjalne Dni Młodych

W dniach 1-3 maja grupa uczennic z Gimnazjum nr 2 oraz II LO, pod opieką siostry Mirony Fret, brała udział w tegorocznych Archidiecezjalnych Dniach Młodych, które po raz kolejny odbyły się w Goleniowie. Uczestnicy nie mogli narzekać na brak zajęć, organizatorzy zapewnili różnego rodzaju warsztaty tematyczne, np. teatralne, wokalne, misyjne, medyczne itd., a także wiele innych atrakcji: koncertów, spotkań, spektaklów, filmów, konkursów. Jednak głównym celem owego wydarzenia miało być wyciszenie i głębsze poznanie wiary, co zapewniały wieczorne czuwania, Msze Św., "muzyczne uwielbienia".

2 maja miał też miejsce przemarsz z okazji Dnia Flagi. Prawie pół tysiąca uczestników przemieszczało się ulicami Goleniowa, chcąc uhonorować biało-czerwone barwy narodowe. Czas upłynął bardzo szybko, w atmosferze wspólnoty, otoczeniu nowopoznanych ludzi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zawitamy na kolejnym spotkaniu młodych w Goleniowie.