Śpiewając poezję

 Utwory Jacka Kaczmarskiego i Agnieszki Osieckiej, w interpretacji maturzystek Wiktorii Bucoń (wokal) i Wiktorii Kozłowskiej (gitara) oraz uczennicy klasy drugiej Ewy Dudzińskiej (fortepian), wybrzmiały w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w trakcie eliminacji wojewódzkich 63. Ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej. Turniej jest integralną częścią Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentantki naszego liceum śpiewająco zaprosiły na Bal u Pana Boga, pytały kto tak ładnie kradnie i prosiły, by jeszcze stał się cud. Konkursowi towarzyszyły warsztaty recytatorskie prowadzone przez aktorkę Teatru Starego w Krakowie, wykładowcę Akademii Muzycznej i szkół teatralnych panią Monikę Rasiewicz. Udział w tym turnieju jest pięknym powrotem do tradycji, którą przez lata wypracowała sobie nasza szkoła.

IK