Tak się wygrywa!

 

W sali kameralnej Opery na Zamku w Szczecinie, w sobotę 28 kwietnia 2018 roku, odbył się finał wojewódzki 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najważniejszy konkurs recytatorski na mapie słownych zmagań i chyba najtrudniejszy, szczególnie, że brak wyraźnego podziału na kategorie wiekowe, nie daje równych szans licealistom i dorosłym recytatorom. Szczecińskie eliminacje są nie lada wyzwaniem, gdyż poziom uczestników od lat jest najwyższy w kraju. Nasze liceum ma długoletnią tradycję i swoje zasłużone miejsce w tym konkursie. Tegoroczne eliminacje zakończyły się jednak największym jak do tej pory sukcesem, nasi uczniowie zaprezentowali się w wielkim stylu i wszyscy zostali nagrodzeni. Laur zwycięzcy przypadł Jakubowi Kazubie (kl. IIa) i to on m.in. będzie reprezentował województwo zachodniopomorskie w Ostrołęce. Tytuł laureata otrzymała Wiktoria Pawłowska (kl. Ic), a wyróżnienie zdobyła Maria Korszeń, także uczennica z klasy Ic. Naszym uczniom towarzyszył absolwent Michał Andrysiak, zdobywając tytuł laureata. Wszyscy nagrodzeni zostali przez jurorów pochwaleni za dojrzałość, naturalność, dobór repertuaru, interpretację i mądre czarowanie słowem. A sztuka słowa to przecież jedna z najpiękniejszych sztuk.

Finał ogólnopolski w Ostrołęce już w czerwcu. Trzymamy kciuki!

IK