W Miasteczku Cud

 

Pani ma bardzo ładne czerwone usta, ale zdaje mi się, że są troszeczkę pomalowane…. - słowa z wiersza Colloquium niedzielne na ulicy stały się motywem przewodnim spektaklu poetyckiego przygotowanego na dzień otwarty szkoły. Tekstami m.in.: Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Herberta, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej rozmawiali: Jakub Kazuba, Wiktoria Pawłowska, Paulina Skubała, Maria Korszeń, Adrianna Kukiełka. W Miasteczku Cud spotkali się także: Agata Chlebicka, Łucja Uhura, Weronika Gargulińska, Nikola Paszkiewicz. Zainteresowanie gimnazjalistów odwiedzających szkołę przerosło oczekiwania występujących, którzy powtórzyli występ aż pięć razy. I jeszcze długo po zasłonięciu kurtyny rozbrzmiewały słowa: …nie mów do mnie w romantycznej walucie, ty bardziej praktycznie do mnie mów

IK