Nie znam roli, którą gram

 

Międzynarodowy Dzień Teatru to doskonała okazja do zaakcentowania teatralnych pasji. W tym roku szkolnym do obchodów tego święta włączyła się także klasa Ic. Nie lada zdziwienie budziła grupa humanistów, która na forum szkoły na długiej przerwie zorganizowała swoisty performance. Czarny strój, czerwony element i tajemnicza maska - budziły zainteresowanie, intrygowały i wywoływały zdumienie wśród szkolnej społeczności. Kto jest aktorem a kto widzem? Na jakiej scenie gramy? Kto rozdaje role? Kto układa to widowisko? Co skrywa maska? Teatr od zawsze splatał się z życiem, różne są tylko formy i środki pokazujące tę zależność. I zadawał pytania. Czasem wystarczy trochę pomysłowości i chęci, by zwykłą szkolną przerwę zamienić w teatralne widowisko. Obchody święta teatru odbyły się w środę 28 marca 2018 r.

IK