Dzien przedsiębiorczości 2018

Uczennice Ic Zuzanna Putkowska, Hanna Kosakiewicz, Agata Chlebicka, Wiktoria Szafran, Agata Mamysz w redacji.

21 marca w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości licealiści mieli okazję bliżej poznać specyfikę pracy w danym zawodzie i zweryfikować swoje wyobrażenia na ten temat. Mogliśmy poznać predyspozycje, umiejętności oraz wykształcenie potrzebne do wykonywania zawodu. My, odbywając wizytę w redakcji gazety, miałyśmy za zadanie zapytać naszych rówieśników czym dla nich jest owy dzień oraz o odczucia im towarzyszące. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Dzień Przedsiębiorczości jest miłym doświadczeniem, przyjemnością, ale wiąże się także z ciężką pracą. Poczuliśmy na własnej skórze trudy wybranych przez nas zawodów. Pytając, czy jest to dobra inicjatywa, usłyszałyśmy zdecydowane TAK! Wielu z nas utwierdziło się tylko w przekonaniu, że zawód, który wybrali to droga dla nich i chcą nią podążać.

Opiekun tego projektu w naszej szkole,   p. Jolanta Grygowska zapewniła, że z chęcią nadal będzie się angażować w organizację Dnia Przedsiębiorczości, więc możemy być pewni, że takich dni będzie więcej.

Hania K. Ic