Artystyczne czytanie prozy i poezji obcojęzycznej

 

Dnia 12 marca 2018 roku z Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs „Artystycznego czytania prozy i poezji obcojęzycznej”. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu goleniowskiego. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować wybrany fragment prozy lub poezji w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub hiszpańskim. Przedstawione teksty były ciekawe, a ich interpretacje często niekonwencjonalne. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego, Wiktoria Pawłowska, kl.IC, na ten dzień wybrała fragment kultowej powieści Agathy Christie „Morderstwo w Orient Expressie”. Trzymająca w napięciu fabuła, nieoczekiwany zwrot akcji, całość uzupełniona odpowiednią siłą i barwą głosu oraz czystością wypowiedzi sprawiły, że prezentacja Wiktorii otrzymała wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy!

K. Durska