Zwiedziliśmy cały świat!

 

Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety […]. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej

(Ryszard Kapuściński)

10 marca 2018 roku mieliśmy okazję gościć na Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej w Berlinie (Internationale Tourismus-Börse). Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla branży turystycznej i doskonała atrakcja dla wszystkich zwiedzających. Na blisko 160 tysiącach metrów kwadratowych zaprezentowało się ponad 180 krajów, których przedstawiciele urzekali  strojami, muzyką, tańcem i licznymi gadżetami reklamowymi.  Targom ITB towarzyszyło także wiele koncertów, pokazów i warsztatów.

Zapachy Afryki i smaki Azji zawładnęły naszymi zmysłami, a rozmowy i serdeczne uśmiechy ludzi z najdalszych zakątków Ziemi wypełniły ten dzień masą wspomnień. To wystarczyło, żeby nas zainspirować i wywołać chęć podróżowania!

W wyprawie dookoła świata wzięli udział uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 3a wraz z opiekunami: p.Emilią Wierzbicką, p.Elżbietą Lignarską, p Mają Stelmaszak oraz p.Markiem Dobrowolskim.