Dzień Otwarty w Akademii Morskiej

 

19 lutego klasa I A  miała okazję zapoznać się z ofertą kształcenia Akademii Morskiej i zobaczyć elementy wyposażenia uczelni, m.in.: symulator nawigacyjno – manewrowy, symulator  Żeglugi Śródlądowej, symulator przeładunków LNG, laboratorium łączności radiowej i symulator GMDSS, laboratorium map elektronicznych ECDIS, symulator Siłowni Okrętowej, laboratorium wirtualnej rzeczywistości oraz laboratorium nowoczesnych technik komputerowych.

Po intensywnym pobycie w AM nadszedł czas na zasłużony odpoczynek oraz na grę miejską pt. Wymiana. Klasa mogła sprawdzić się również w escaperoomach: Kuźnia krasnoluda, Apollo, Mafia, Szepty oraz Piracka skrzynia umarlaka. Aż trzem grupom udało się bez problemu opuścić pokój zagadek w ciągu jednej godziny.

Kolejny wyjazd już 16.03. Naszym celem będzie tym razem ZUT -  Dni Otwarte pt. Moc Naukowców.

 M.S