Wycieczka mikołajkowa na Wydział Elektryczny

7 grudnia klasa IIAL wraz z wychowawcą p. Szymonem Grygowskim i opiekunem p. Anną Sikorską udała się na wycieczkę mikołajkową do Szczecina. W pierwszym etapie wycieczki odwiedziliśmy Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Nasi uczniowie poznali strukturę wydziału oraz wzięli udział w specjalnie przygotowanych pokazach. Dotyczyły one takich dziedzin jak: robotyka, techniki audio-wizualne czy technologie światłowodowe. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania pod mikroskopem inspekcyjnym jak zbudowany jest światłowód siedmiordzeniowy, mogli sterować robotem przemysłowym oraz zapoznali się z technikami poprawnego posługiwania się kamerą telewizyjną.

W drugim etapie wycieczki część klasy udała się do kina, natomiast pozostali uczniowie szlifowali umiejętności gry w kręgle. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Nowogardu.

Szymon Grygowski