III edycja - Chłopska Szkoła Biznesu

15 grudnia 2017 roku odbyła się III edycja Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego. Głównym organizatorem turnieju jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.

Chłopska Szkoła Biznesu to symulacyjno-planszowa gra ekonomiczna. Dzięki różnorodności możliwych do poruszenia zagadnień (np. z zakresu ekonomii, historii czy wiedzy o społeczeństwie) gra może stanowi atrakcyjne narzędzie pracy dla pedagogów, a tym samym alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedsiębiorczości.
To interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne pomaga zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, rozwija kompetencje społeczne i uczy postawy przedsiębiorczej.

W zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem Chłopskiej Szkoły Biznesu prowadzonych od września do grudnia 2017 roku wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu goleniowskiego.

W III edycji turnieju laureatami drugiego miejsca są z II Liceum Ogólnokształcącego:

Jakub Zubek i Filip Olejnik klasa IIb

Ponadto wyróżnienie otrzymali:

  1. Maja Kowalska i Julia Piwowarczyk klasa Ib
  2. Michał Buriak i Konrad Laskowski klasa IIa

 Nagrodą dla laureatów jest kilkudniowa wycieczka w styczniu do Wrocławia.