Śpiewająco o patriotyzmie

Listopad to czas wspomnień i refleksji, także tych ojczyźnianych.

W sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury, 7 listopada 2017 roku, odbył się, już po raz trzeci, Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznych Polskie Drogi przeznaczony dla wszystkich kategorii wiekowych.

  II Liceum Ogólnokształcące reprezentowały śpiewająco dwie Wiktorie, utalentowane wokalistki. Profesjonalne jury po kilkugodzinnym przesłuchaniu wyłoniło zwycięzców. Wiktoria Pawłowska – uczennica klasy Ic wykonująca utwór z repertuaru Anity Lipnickiej A jeśli nie wrócę i Wiktoria Bucoń z klasy IIIc prezentująca Kolędę warszawską z muzyką Zbigniewa Preisnera – zdobyły drugie miejsce.

Cieszy bardzo fakt, że wśród propozycji repertuarowych pojawiają się różnorodne, także nowe teksty i nowe interpretacje, będące komentarzem do historii współczesnego, młodego pokolenia.

Gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia i czekamy na kolejne śpiewające sukcesy.

IK